Дрво Chipping Трактор Спроведување на WC-18/22

Опис:

На WC-18 и WC-22 е механички и големи храна капацитет дрво сечкање среден должност за работата корисник со мал расчистување job.It може да се користи за дрвени палети, јаглен, животински постелнина, компост и многу повеќе.

 

Приколка монтирани дрво сечкање, со само хранење систем, 3Blades, Електрични Почеток дизел мотор и лист пролетта на оската.


детали за производот

Тагови производ

предност

-Висока брзина на гуми, цврсти вратило, опашка светлина.
-2 "приколка конектор, синџирот на безбедноста.
-големината на Чипови прилагодливи.
-Тркалезна замаец куќа, лесно да се промени сечила.
-360 степени discharege капакот на моторот.
-чипови дрво се високо погоден за изработка на дрво пелети и цели греење.

спецификација

модел WC-18 / WC-22
моторот модел Yanmaror дизел мотор
тип Еден цилиндар, хоризонтална, 4-мозочен удар
Номинална моќност 16.2KW / 2200rpm
стапка на потрошувачка на гориво <245g / KW.h
потрошувачката на моторното масло <1.5g / KW.h
ладење стил Водено ладење (испарување)
Почетна режим електрични почеток
хранење систем Механички или хидраулични
капацитет сечкање 180mm (макс. До 200mm)
дијаметар замаец 640mm
замаец тежина 85kgs
ножеви број 1 стационарни сечилото, 2 ротирачки сечила
Feed Хопер внатрешниот отворање 200 x 220mm
Ослободување од одговорност Худ Висина 2000mm
отценети вртежи во минута 1080
Тежина 650kg
работната ефикасност 7-11 CBM / h
Единици во една 20ft 20pcs

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!