патот чистачот

Опис:

Патот sweeper.is погоден за апликации во секоја индустрија, вклучувајќи производство, земјоделството, жито предавање, отпад, рударството, итн.

 

Хидраулични патот чистачот може да се исти со трактор, натоварувач на тркала, виљушкар, со кутија прашина, кои се користат да издржам улица прашина и го отвори песок или отстраните слаб снег.


детали за производот

Тагови производ

предност

-Ниско одржување: нема подвижни делови да се скрши, поправка или да носат.
-Powered by хидраулична моќност на овие машини, само трактор може да биде управувано од страна на PTO.
-PP со челични жици четка или пластика.
-моторни водени rotory четка.
-Еден-парче валани челик рамка со целосно заварени канали за максимална сила.

спецификација

модел RSS160 RSS180 RSS200 RSS225
Димензија (mm) 1780 * 800 * 800 1980 * 800 * 800 2200 * 800 * 800 2250 * 800 * 800
ширина четка (mm) 1580 1780 1900 2150
ефикасноста на работата (м2 / час) 22100 24800 30000 36000
Потребни трактор моќ (КС) 50-75 50-100 50-100 50-120
управувано метод хидраулични хидраулични хидраулични хидраулични
° прилагодување на агол ± 30 ± 30 ± 30 ± 30
четка материјал ПП ПП ПП ПП
материјал четка оска Бесшевни челични Бесшевни челични Бесшевни челични Бесшевни челични
Четка ротација брзина на вртежи 180 180 180 180
Четка дијаметар (mm) 560 560 560 560
Тежина (кг) 220 240 300 340

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!