Хеј Тедер и гребло

Опис:

Една машина, три функции, tedding, заработува и обратен мулти-функции


Со прилагодување на запци, машината може да се користи како гребло или Тедер.


Како Тедер, тоа може да се прошири и флип зелено-намалување на материјали и се повлекува, за сушење рамномерно.

Како гребло, тоа може да се соберат на суви материјали во линии за балирање да ги собереш и да ги пакувам.

Брзо да се справи со тешки услови, додека обезбедување на чиста собирање и ширење на перформанси, управливост, издржливост. Вртежен момент ограничување на спојката на PTO на тешки обезбедува заштита од преоптоварување. Брзина PTO е променлива, па можете да ја приспособите брзината земјата да ја исечете и теренски услови.


детали за производот

Тагови производ

предност

-Вертикална запци собереш камења помалку и помалку остатоци од хоризонталните запци или средство за чистење tedding и заработува.
-Приземен тркала обезбеди максимална стабилност при работа груба, нерамна терен, овозможува дополнителна флотација гуми стабилност.
-да ги пратите прилагодување ви овозможува брзо да се прилагоди на tedding / raking дејство на различни култури и услови без алатки.

спецификација

модел RXHR-2500
моќ натпревар (КС) 18-50
Рид количина 12
Тежина (кг) 160
Raking ширина (cm) 250
ширина Tedding (cm) 160
Операција eifficiency (km / h) 4-8
димензии 2100x2500x950mm
PTO вртежи во минута 540

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!